JSTE SCHOPNI PŘEDVÍDAT RIZIKO V SILNIČNÍM PROVOZU?


Svou schopnost vnímání rizika (Hazard Perception) si můžete otestovat na video simulacích natočených z pohledu řidiče v reálných situacích silničního provozu. Lze si tak prověřit svou schopnost adekvátně vyhodnocovat situaci na silnici a dokázat zaregistrovat i případně reagovat na veškerá dopravní rizika, která mohou vyústit v kolizi. Jako řidiči budete v průběhu videa vyzváni, abyste klikli pokaždé, když si všimnete rizika, které by dle vás mohlo vést ke kolizi. Pokud kliknete ve vymezeném čase, je odpověď považována za správnou.

Těmito videi chceme začínající řidiče seznámit s riziky, se kterými se mohou v silničním provozu setkat a působit tak preventivně na snižování nehodovosti a některých druhů dopravních kolizí začínajících řidičů. Vyzkoušejte si připravená videa. Věříme, že to pomůže rozvíjet vaše řidičské dovednosti.

Tato bezpečná on-line platforma Vám umožní okamžitý přístup k tréninkovým klipům dle Vašich individuálních potřeb (tj. například z domova), nikoliv jenom v autoškole.

Celková úspěšnost testu se posuzuje dle rychlosti reakcí a počtu zjištěných krizových situací. Test je tak založen na předpokladu, že řidiči, kteří jezdí bezpečněji (např. zkušení řidiči, řidiči bez historie nehod, s delší řidičskou praxí atd.) budou na riziko reagovat rychleji než řidiči, kteří jezdí rizikově a mají méně zkušeností.

Jako řidič tak musíte vyhodnotit všechny takzvané potenciální signály rizika a určit, který z nich přejde ve skutečné riziko.

Praktická videa natočená z pohledu řidiče byla vytvořena společností Bezpečně na silnicích o.p.s. ve spolupráci s Asociací autoškol ČR, z.s. a zdarma poskytnuta Ministerstvu dopravy.

Děkujeme za skvělou přípravu videí.